Skarb z morza

O zaletach morskiego powietrza chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Już od setek lat ludzie podróżują nad morze, by wzmocnić swój organizm, oczyścić drogi oddechowe i złagodzić objawy alergii. Teraz możemy mieć ” skarb z morza ”  zawsze pod ręką!

Uderzające o brzeg morskie fale sprawiają, że w powietrzu unoszą się mikroskopijne kropelki słonej wody. To właśnie ten naturalny aerozol solankowy ma dobroczynny wpływ na drogi oddechowe człowieka – nawilża i regeneruje śluzówkę nosa i gardła, pobudza do produkcji śluzu i usprawnia usuwanie zanieczyszczeń. Poza tym sól zawarta w morskiej wodzie ma działanie antybakteryjne. Woda morska jest również bogatym źródłem cennych minerałów i mikroelementów – siarki, wapnia, magnezu, potasu i wielu innych.

Spraye na bazie wody morskiej to sprawdzony, bezpieczny sposób pielęgnacji nosa zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ze względu na ich delikatne, wzorowane na naturze oddziaływanie na śluzówkę nosa, są idealnym środkiem higieny już u najmłodszych dzieci. Nie powodują podrażnień, nie wywołują skutków ubocznych ani nie kolidują z działaniem innych leków. Mogą być stosowane zarówno jako element codziennej pielęgnacji, jak również wspierać leczenie infekcji, nieżytów i alergii.

Preparaty te mogą być również dodatkowo wzbogacone o cenne pierwiastki – miedź i mangan. Miedź znana jest ze swojego działania przeciwzapalnego, mangan z kolei hamuje wydzielanie histaminy, zmniejszając tym samym świąd i obrzęk śluzówki występujące zwykle przy alergii.

Wybierając produkt na bazie soli morskiej zwłaszcza dla małych dzieci, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy: stężenie soli oraz metodę aplikacji. Zawsze kierujemy się wiekiem i potrzebami dziecka oraz oczekiwanym działaniem produktu.

UNIMERPEDIAISO3D

Spray do nosa izotoniczny

 • Zawiera niższe stężenie soli, co czyni go delikatnym i bezpiecznym produktem do codziennej higieny noska  już u najmłodszych dzieci (od 2. tygodnia życia).
 • Stosowanie produktu jako element codziennej, rutynowej pielęgnacji, poprawia komfort oddychania, dostarcza dobroczynnych mikroelementów i nawilża śluzówkę nosa chroniąc tym samym przed podrażnieniami i usuwając zanieczyszczenia.
 • Wspomaga naturalną ochronę przed infekcjami nosa, zapobiegając tym samym rozprzestrzenianiu się infekcji na cały układ oddechowy dziecka.
 • Może być stosowany wspomagająco w przebiegu infekcji – rozrzedza i pomaga usunąć wydzielinę podczas kataru.
 • Dzięki właściwościom nawilżającym i oczyszczającym śluzówkę nosa łagodzi objawy alergii np. kataru siennego.
 • Nawilża i chroni drogi oddechowe dzieci i dorosłych przebywających w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach.
 • Unimer Pediatric Isotonic 9‰ to spray do nosa na bazie wody morskiej i wody oczyszczonej, naturalnie bogaty w składniki mineralne i pierwiastki śladowe

Spray do nosa hipertoniczny

 • Zawiera wyższe niż fizjologiczne stężenie soli, dlatego też rekomendowany jest w leczeniu kataru, infekcji górnych dróg oddechowych, a także silnych nieżytów alergicznych nosa u dorosłych i dzieci od 6. miesiąca życia.
 • Wysoka zawartość soli poprawia nawilżenie śluzówki, pomagając udrożnić zatkany nos i zatoki przynosowe oraz ułatwiając usunięcie zalegającej wydzieliny.
 • Zmniejsza obrzęk śluzówki poprawiając tym samym komfort oddychania.
 • Obecność dobroczynnych mikroelementów zwiększa skuteczność działania preparatu w przebiegu alergii wziewnych.
 • Łagodnie i skutecznie oczyszcza śluzówkę z zanieczyszczeń i alergenów.
 • Spray zwiększa również skuteczność leków stosowanych donosowo.
 • Obecność w preparacie manganu i miedzi, ze względu na ich właściwości, zwiększa skuteczność działania preparatu w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych i silnego kataru, alergicznego nieżytu nosa, chronicznego zapalenia zatok.

Spraye przeznaczone do pielęgnacji noska Maluszka powinny być zaopatrzone w delikatny aplikator, zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Materiał, z którego jest wykonany, musi być miękki i elastyczny, aby nie ranić delikatnej śluzówki. Kształt i wielkość aplikatora, jak również ciśnienie sprayu powinny odpowiadać budowie fizjologicznej noska dziecka.